Czytaj więcej…"/>

Władze Japonii zakazały fotografowi wyjazdu do Syrii

Screen YouTube

Screen YouTube

Władze Japonii zakazały fotografowi podróży do Syrii, oraz skonfiskowały jego paszport – donosi NHK.

Wcześniej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegło swoich obywateli, aby opuścili obszary Bliskiego Wschodu, gdzie działa grupa terrorystyczna Państwo Islamskie. W styczniu bojownicy wykonali egzekucje na złapanych przez nich dwóch japońskich zakładnikach.

O fakcie, że 50-letni niezależny fotograf ma zamiar udać się do Syrii, urzędnicy dowiedzieli się z gazet, którym udzielił on wywiadu. Po tym, jak władzom nie udało się go przekonać, aby nie wyjeżdżał w niebezpieczne tereny, został on zobowiązany do oddania paszportu.

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych zauważono, że jest to pierwszy raz, gdy agencja podjęła taki krok z powodu obaw o życie i mienie obywateli.

Pierwszego Japończyka Haruna Yukawę islamiści stracili 24 stycznia 2014 roku. Po tym wydarzeniu bojownicy zażądali za życie drugiego Japończyka uwolnienia z jordańskiego więzienia niedoszłej terrorystki-samobójczyni Sajidy al-Rishawi. Do transakcji jednak nie doszło. O ścięciu dziennikarza Kenjiego Goto terroryści poinformowali świat 31 stycznia 2015 roku.

Władze Jordanii powiesiły Sajidę Mubarak al-Rishawi dzień po tym, jak bojownicy wypuścili film ze spalenia żywcem jordańskiego pilota Moatha al-Kasasbeha.

Źródło: NHK

MC

Screen YouTube

Screen YouTube

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw opinię:

Protected by WP Anti Spam

Najnowsze