Czytaj więcej…"/>

Szpital w Jemenie zniszczony na skutek bombardowań

fot. www.pixabay.com

fot. www.pixabay.com

Szpital Lekarzy bez Granic w północnym Jemenie (prowincja Sada) został zniszczony w wyniku dwóch omyłkowych bombardowań koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej. Był to drugi w tym miesiącu atak na placówkę tej organizacji.

Do pierwszego nalotu bombowego doszło o godzinie 22:30 czasu miejscowego, kolejny miał miejsce dziesięć minut później. Cały personel i pacjenci zostali ewakuowani przed drugim atakiem. Kilka osób zostało rannych. Z całego budynku ocalały jedynie dwa pomieszczenia. Szpital ten był jedyną tego typu instytucją w całym regionie i przyjmował około 150 nagłych przypadków tygodniowo.

Koalicja zaprzecza jakoby miała zbombardować placówkę medyczną. Rzecznik w rozmowie z dziennikarzami agencji Reuters, odmówił podania przyczyn nalotu przed rozpoczęciem dochodzenia. Zwierzchnik Lekarzy bez Granic w Jemenie stwierdził, że faktem jest, iż była to zbrodnia wojenna.

Zgodnie z danymi Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka (OHCHR), szacuje się, że trzy czwarte przypadków śmierci wśród ludności cywilnej zostało spowodowane nalotami bombowymi wojsk koalicji. W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy 15 tysięcy ludzi rannych, między innymi wskutek bombardowań, było leczonych w szpitalach wspieranych przez Lekarzy bez Granic.

Źródło: BBC

AN

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw opinię:

Protected by WP Anti Spam

Najnowsze