Czytaj więcej…"/>

Policja otoczyła dom, w którym ukrywają się członkowie ataku na „Charlie Hebdo”

fot. www.morguefile.com

fot. www.morguefile.com

Francuska policja i żołnierze sił specjalnych rozpoczęli w Reims operację ujęcia podejrzanych o atak na redakcję francuskiego tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo” – poinformowała Agence France-Presse, powołując się na rzecznika policji.

Operacja rozpoczęła się w środę o godzinie 23:00 czasu lokalnego, kiedy policja otrzymała rozkaz udania się w miejsce, gdzie ukrywają się terroryści. Antyterroryści oferują im możliwość natychmiastowego poddania się, ostrzegając, że w przypadku oporu otworzą ogień.

Według tygodnika „Le Point”, podejrzanych braci – Saida i Cherifa Kouachi odnaleziono w jednym z domów na przedmieściach Reims. Wcześniej gazeta „Liberation” poinformowała o aresztowaniu podejrzanych, ale francuskie MSW zaprzeczyło tej informacji.

Według doniesień mediów, Cherif i Said Kouachi latem 2014 roku wrócili z Syrii, gdzie mogli uczestniczyć w działaniach wojennych. Jeden z nich w 2008 roku został skazany za uczestniczenie w działającej w Paryżu komórce terrorystycznej. Trzeci podejrzany, 18-letni Hamyd Mourad, który sam zgłosił się na policję, nie miał stałego miejsca zamieszkania i był uczniem w jednej ze szkół w Reims.

Wszyscy trzej mogli być zaangażowani w organizację w 2010 roku operacji przestępczej, która doprowadziła do uwolnienia wielu terrorystów, którzy byli przetrzymywani we francuskich więzieniach.


Do ataku na redakcję „Charlie Hebdo” doszło 7 stycznia o godzinie 11:30. Uzbrojeni w karabiny maszynowe i granatniki mężczyźni zostali sfotografowani i sfilmowani przez postronnych świadków. Atakowi towarzyszyły okrzyki „Allah Akbar” oraz „My pomścimy Proroka” wypowiadane w języku arabskim.

Według ostatnich doniesień, zginęło 12 osób, w tym dwóch policjantów, a kolejnych 11 zostało rannych.

Źródło: Agence France-Presse

MC

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw opinię:

Protected by WP Anti Spam

Najnowsze