Czytaj więcej…"/>

Podziemna sekta odnaleziona prawie po dekadzie w rosyjskim mieście Kazań

Islamska sekta, której członkowie żyli w podziemnym bunkrze bez ogrzewania i światła dziennego przez prawie dekadę, została znaleziona na peryferiach rosyjskiego miasta Kazań – podały lokalne media.

Członkowie sekty liczą 70 osób, w tym 20 dzieci – najmłodsze ma 18 miesięcy. Wiele z nich urodziło się już pod ziemią i nigdy nie widziało światła dziennego. Grupa została odnaleziona 1 sierpnia br. i natychmiast skierowana została na obowiązkową kontrolę medyczną. Jedna z nastolatek dowiedziała się, że jest w ciąży.

Założycielem sekty jest 83-letni Fayzrahman Satarov. Prokuratorzy rozpoczęli dochodzenie w sprawie sekty i orzekli, że zostanie ona rozwiązana, jeśli nie dopuści swoich członków do opieki medycznej i edukacji.

Jak do tej pory, policja nie dokonała żadnych aresztowań mimo podejrzeń, że niektóre z dzieci były maltretowane. Sąd ma zdecydować czy dzieci zostaną z rodzicami.

Miasto Kazań znajduje się 800 km na wschód od Moskwy w Tatarstanie – autonomicznej republice rosyjskiej, zamieszkałej w większości przez muzułmanów.

Źródło: The Telegraph

MJ

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw opinię:

Protected by WP Anti Spam

Najnowsze