Czytaj więcej…"/>

Pentagon szacuje straty terytorialne Państwa Islamskiego

Screen YouTube

Screen YouTube

Pentagon szacuje straty terytorialne Państwa Islamskiego od ekspansji tego ugrupowania, która dokonała się w sierpniu 2014 roku. Według infografiki, opublikowanej na stronie internetowej Departamentu Obrony USA, ISIS przez osiem miesięcy straciło w Iraku kontrolę nad powierzchnią wynoszącą od 13 do 17 tysięcy kilometrów kwadratowych.

Wpływy grupy w Syrii, z kolei, prawie się nie zmieniły: ISIS uzyskało kontrolę nad pewnymi terytoriami w As-Suwayda, w prowincji Damaszek i Homs, ale straciło wpływy w regionach Aleppo i al-Hasakah. Jak donosi Associated Press, powołując się na rzecznika Pentagonu Steve’a Warrena, jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy nastąpił punkt zwrotny w wojnie z ISIS.

Grupa terrorystyczna Państwo Islamskie nasiliła swoje ataki na początku lata 2014 roku, zdobywając znaczną część Syrii i Iraku. W dniu 29 czerwca na terytoriach przez nich kontrolowanych proklamowano utworzenie kalifatu.

W sierpniu 2014 roku USA doprowadziły do stworzenia międzynarodowej koalicji, która rozpoczęła operację wojskową przeciwko ISIS na terenach Iraku i Syrii.

Źródło: Associated Press

AF

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw opinię:

Protected by WP Anti Spam

Najnowsze