Czytaj więcej…"/>

Najmłodsze ofiary trzęsienia ziemi w Azji Południowej odcięte od pomocy

temple-589005_1920

fot. www.pixabay.com

W wyniku ostatniego trzęsienia ziemi, jakie dotknęło obszary Afganistanu i Pakistanu, śmierć poniosło około 200 osób a ponad tysiąc zostało rannych. Zgodnie z danymi szacunkowymi, połowę ofiar kataklizmu stanowią dzieci.

Wstrząsy o sile 7,5 stopnia w dziesięciostopniowej skali Richtera miały miejsce na obszarach górskich. Na terenach tych od dwóch dni panują bardzo ciężkie warunki atmosferyczne. Niskie temperatury, opady ulewnego deszczu i śniegu znacznie utrudniły łączność i praktycznie uniemożliwiły niesienie pomocy poszkodowanym.

UNICEF alarmuje, że w zaistniałych warunkach to właśnie zdrowie i życie dzieci jest w największym niebezpieczeństwie. Karin Hulshof, Dyrektor Regionalny UNICEF ds. Azji Południowej ostrzega, że „wraz ze spadkiem temperatur bezpieczeństwo dzieci i ich dobrobyt są zagrożone”.

Prognozy na najbliższe dni są jeszcze bardziej niepokojące. Przewiduje się, że niekorzystne warunki mogą spowodować trudności z dostępem do żywności i należytych warunków sanitarnych. Oddziały UNICEF-u w państwach dotkniętych kataklizmem, we współpracy z rządami, są gotowe do działania w celu ratowania zdrowia i życia tamtejszej ludności.

Źródło: UNICEF

AN

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw opinię:

Protected by WP Anti Spam

Najnowsze