Czytaj więcej…"/>

Awaria rządowego samolotu z Sikorskim na pokładzie

fot. www.pixabay.com

fot. www.pixabay.com

Na lotnisku wojskowym w Warszawie doszło do awarii rządowego samolotu, na którego pokładzie znajdowali się m.in. Radosław Sikorski oraz wicemarszałkowie Sejmu – Elżbieta Radziszewska i Eugeniusz Grzeszczak.

Maszyna rozpędziła się do zawrotnej prędkości, ale nie udało jej się wzbić w powietrze z powodu awarii. Na szczęście, pilotowi w porę udało się zahamować. Jego zdaniem, samolot miał problemy z nawigacją.

„Dziękuję kapitanowi i załodze samolotu rządowego za profesjonalizm a wicemarszałkom i delegacji za zachowanie zimnej krwi” – napisał na Twitterze Radosław Sikorski.

Elżbieta Radziszewska w rozmowie z RMF FM przyznała, że wspólnie z pozostałymi pasażerami przeżyli prawdziwe chwile grozy.

„Samolot rozpędził się, próbował wystartować i nawet podniósł już dziób i było hamowanie ostre. Powiem panu, że nie mieliśmy tęgich min” – powiedziała.

Jerzy Wenderlich, który także znajdował się na pokładzie, powiedział: „Samolot rozpędził się do znacznej prędkości, może nawet odrobinę się wzniósł, a następnie pilot zahamował.To było przerażająco nagłe hamowanie”.

Polska delegacja miała udać się z wizytą do Pragi. Spotkanie zostało jednak odwołane z uwagi na brak dodatkowego samolotu. Okoliczności zdarzenia zbadają służby.

Źródło: TVN24

AD

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw opinię:

Protected by WP Anti Spam

Najnowsze