Czytaj więcej…"/>

Australia: 15-letni zabójca podejrzany o terroryzm

fot. www.pixabay.com

fot. www.pixabay.com

Australijska policja potwierdziła, że 15-latek, który zastrzelił cywilnego pracownika komisariatu w Sydney, miał „polityczną motywację” swojego czynu, co oznacza, że zdarzenie zostało potraktowane jako akt terroryzmu. Nastolatek został zastrzelony po tym, jak otworzył ogień do policjantów.

Urodzony w Iranie 15-latek o korzeniach iracko-kurdyjskich zaszedł od tyłu wychodzącego z komisariatu cywilnego pracownika i zastrzelił go z bliskiej odległości. Zaraz po tym wdał się w strzelaninę z policjantami, w której zginął na miejscu.

Komisarz Andrew Scipione poinformował, że dokładna motywacja ataku nie jest jeszcze znana, lecz na postawie uzyskanych informacji policja przypuszcza, że zabójstwo miało charakter polityczny, co w Australii tożsame jest z aktem terroryzmu. Policja twierdzi, że nastolatek, którego imienia nie ujawniono, działał w pojedynkę i nie wiadomo, czy ktoś zmotywował go do zabójstwa.

Morderstwo miało miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak urodzony w Wielkiej Brytanii 15-latek został skazany przez sąd w angielskim Manchesterze na dożywocie za planowanie ataku terrorystycznego na marcowej paradzie wojskowej w Melbourne z okazji 100. rocznicy bitwy pod Gallipoli, w której udział wzięły wojska australijskie i nowozelandzkie. Nastolatek miał w Australii wspólnika, który osobiście miał przeprowadzić atak.

Źródło: The Telegraph

ŁT

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw opinię:

Protected by WP Anti Spam

Najnowsze