Czytaj więcej…"/>

Arabia Saudyjska: Wykonano 100. karę śmierci w bieżącym roku

fot. www.pixabay.com

fot. www.pixabay.com

W poniedziałek w Arabii Saudyjskiej wykonano dwa wyroki śmierci, co oznacza, że liczba tegorocznych egzekucji sięgnęła stu. Kaci ścięli pochodzącego z Syrii przemytnika narkotyków i Saudyjczyka oskarżonego o zabójstwo.

Syryjczyk Ismael al-Tawm został przyłapany na przemycie amfetaminy. Wyrok śmierci wykonano w prowincji Jawf na północy kraju. Z kolei, Saudyjczyk Rami al-Khaldi został uznany winnym zabójstwa swojego rodaka i został ścięty w prowincji Taef na zachodzie kraju.

Wykonanie wyroków śmierci na wspomnianych mężczyznach oznacza, że w tym roku w Arabii Saudyjskiej stracono już 100 osób. Dla porównania, w całym ubiegłym roku kara śmierci została wymierzona 87 osobom.

Organizacja ochrony praw człowieka Amnesty International potępiła wymierzone kary, twierdząc, że naruszone zostało prawo międzynarodowe. Według danych AI, najwięcej wyroków śmierci Arabia Saudyjska wykonała w 1995 roku, kiedy to stracono 192 osoby.

W państwie Saudów, w którym obowiązuje prawo koraniczne, najwyższy wymiar kary wymierzany jest m.in. za apostazję, morderstwo, napad z bronią, gwałt oraz przemyt narkotyków.

Źródło: news.yahoo.com

ŁT

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw opinię:

Protected by WP Anti Spam

Najnowsze